5 tipov, ako IHNEĎ zvýšiť svoje vibrácie

Vibrácie – čo to vlastne je? V prvom momente si možno predstavíte vibrovať zvuk, alebo si možno predstavíte nejaké frekvenčné vlny, ale ja mám na mysli vibrácie v podobe našich emócií. Tak, ako vibrácie i naše emócie sú vysoké a nízke. Poviete si hm, ako je možné mať vysoké a nízke emócie?

Veľmi rada vám to vysvetlím na príkladoch.

Poznáte tie momenty, kedy sa cítite ako smutná, frustrovaná a nahnevaná kôpka (alebo kopa) nešťastia? Naštvali vás deti a následne hneď ráno možno šéf? To, čo ste mali na pláne spraviť, sa nestihlo a zvyšok pracovného dňa sa vám skôr nedarilo ako darilo.

Skrátka vás štve všetko a všetci. Niekedy je to iba jeden deň, niekedy je to obdobie a vy strácate chuť niečo robiť, strácate energiu a pomaličky vás ovládol smútok.

Smútok

Smútok, strach, pochybnosti, hnev, frustrácia, melanchólia, celkové napätie … Toto všetko sú nízke vibrácie. Naopak keď vám veci vychádzajú, alebo ste možno zamilovaná, čoho sa chytíte to sa vám podarí … toto všetko sú vysoké vibrácie. Samé už teraz viete, aké rozdiely medzi týmito vibráciami sú a ako sa v daných vibráciách cítite.

A mimochodom, ako sa za posledné obdobie cítite?  Jeseň je špecifická v tom, že s pribúdajúcou tmou a hmlou nás z času na čas zvykne ten optimizmus opúšťať 😊 Niekoho viac, niekoho menej.

Možno takto nejako:

Vnímate, že už nejakú dobu sa cítite ako v bludnom kruhu? A možno už asi ani neviete kedy a kde to začalo a neviete ako to zmeniť a začať sa cítiť opäť nad vecou.  Energia klesá a smútok stúpa.

Ak to máte milé dámy podobne, tak potom ste v SPRÁVNOM ČASE na SPRÁVNOM MIESTE. Zbožňujem našu krásnu, ženskú komunitu a povedala som si, že to, čo som si sama zažila, alebo zažívam budem skrátka s vami zdieľať. Uvedomila som si, že trošku pesimizmu občas neuškodí, ale určite nie z dlhodobého hľadiska.

Preto je dnešný článok venovaný tomu, ako si vieme samé zvýšiť vibrácie a zlepšíť náladu bez toho, aby sme si potrebovali pustiť komédiu, stretnúť sa s kamarátkou alebo si pustiť smiešne video. Všetko čo potrebujeme už máme. Či už je to priamo v nás alebo v prírode.

Dnes sa budeme baviť o vibráciách – vysokých i nízkych. Po prečítaní dnešného článku, už budete vedieť, ako s nimi pracovať a ako ich zmeniť.

5 tipov, ako IHNEĎ zvýšiť svoje vibrácie

Ako som už spomínala vyššie – všetko čo potrebujeme už máme buď my sami v sebe, alebo okolo nás, alebo v prírode. Netreba siahať po povzbudzujúcich nápojoch, jedlách alebo bylinkách. Tipy, ktoré si povieme sú úplne zdarma a dostupné vždy a všade.

Prvým tipom na zvýšenie svojich vibrácií je

Hudba a Tanec

Hudba a tanec

Veselá, reská a dynamická hudba v kombinácii s tancom robí zázraky. Je to aj vedecky dokázané, že fyziologická zmena podporená dynamickou hudbou okamžite ovplyvní hormonálny systém a vaše vibrácie/nálada je iná.

Zámerne vravím iná, lebo nevravím, že budete vysmiate mávnutím čarovného prútika, ale vravím, že to bude určite o poznanie lepšie. Určite sa nebudete cítiť rovnako ako pred tým, než ste si pustili hudbu a zatancovali si.

POZOR: ak máte vibrácie nízke nepúšťajte si slaďáky! 😊 Naozaj. Tie vás dajú ešte “nižšie”. Slaďáky sú dovolené počúvať len vtedy, keď ste v pohode, veselé a cítite lásku a šťastie. Vtedy je takáto hudba podporujúca. Neveríte mi? Skúste to😊 Určite mi dajte vašu spätnú väzbu z tohto experimentu.

Vedomé dýchanie

Vedomé dýchanie

Štandardne dýchame veľmi plytko. A keď máme stres, alebo sme smutné, dýchame rýchlejšie a ešte plytšie. Pozorovali ste niekedy bábätká? Ako dýchajú tie? Nádych – bruško ide hore, výdych – bruško ide dole. Ako rastieme a stávame sa dospelými, začneme dýchať naopak. Toto spôsobuje, že naše pľúca nevyužívajú ich plnú kapacitu.

Ak dýchame do bránice teda do bruška a nie do hrudníka, naše pľúca sú viac okysličené. Skús sa teraz dva krát za sebou pomaly a vedome nadýchnuť do bruška a pomaly vydychovať.

Nádych a pomaly výdych a ešte raz. Vnímaš mierny rozdiel? Vnímate, že site akoby o milimeter kľudnejšie? Akoby sa vaše telo o milimeter upokojilo? Skúste to zopakovať ešte zopár krát. Napíšte mi ako ste sa cítili? Skúste byť čo najdetailnejšie.

Pohyb

Pohyb

Čiastočne som to už načrtla v prvom bode, keď som hovorila o tanci. Teraz hovorím o cvičení. A vôbec to nemusí byť vysoko intenzívne cvičenie s činkami alebo niekoľko kilometrový beh.

Nie. Vravím o cvičení, ktoré najviac vyhovuje vám, vášmu telu, zdravotnému stavu, vášmu životnému štýlu. Či už je to joga, mierny beh, rýchla chôdza … Akýkoľvek pohyb. Je úžasné, ako niečo tak jednoduché dokáže zmeniť náš stav, naše vibrácie.

Mentálna prechádzka do prírody

Mentálna prechádzka do prírody

Opäť sa bavíme o pohybe, ale tentokrát v kombinácii s prírodou. Je to hotový balzam. Ak bývate v oblasti, kde nemáte nablízko prírodu, nevadí. Hľadajme spôsoby, ako sa veci urobiť dajú – máte na blízku park alebo nejaké malé námestíčko? 😊

Príroda je liečivá. Skúste sa ísť prejsť, zastaviť sa, zavrieť oči a nadýchnuť príjemne chladného vzduchu a len tak byť. Počujete? Šum lístia, spev vtákov, chlad na tvári. Je to úžasné a tak liečivé. Už ste to niekedy skúsili? Ako ste sa pri tom cítili? Dajte mi vedieť dole do komentárov.

Jedlo ako liek

Zdravé jedlo, zdravé vibrácie

A sme opäť niekde na začiatku😊 To čo do tela dávaš, to aj z tela dostávaš. Aké palivo tvojmu telu dávaš, taký výkon dostávaš. Myslím, že sa chápeme. Skúste sa rozpamätať, keď ste boli na rodinnej oslave a jedli ste všetko, čo bolo pre vás nachystané. Maslová torta, čipsy, možno vlašský šalát, obložené chlebíky …

Verzus: skúste si teraz spomenúť na obdobie, kedy ste si dali na strave záležať.

Ranné zelené smoothie, výživná desiata, posilňujúci obed, ľahký olovrant a ešte ľahšia večera. Pamätáte si na ten rozdiel? Niekedy si naše zážitky a pocity musíme zvedomiť, aby sme si uvedomili prečo sa cítime ako sa cítime.

Jedlo je liek. Ak jete liečivé a výživné potraviny, vaše telo, myseľ, nálada sa vám za to poďakujú v podobe vysokých  a krásnych vibrácií ako sú napríklad, láska, pocit šťastia, veselosť, spokojnosť, harmónia. Čo keby ste sa pri vašom ďalšom jedle pred tým, ako ho dáte do úst zamysleli, čo to spraví s vašimi MYŠLIENKAMI, energiou a náladou?

Lebo: Myšlienky sú energia a energia vytvára tvoju realitu. Ako vidíte drahé Superladies. Žiadna raketová veda. Mali ste nejaké AHA momenty? Ak áno šup s nimi do komentárov, nech sa inšpirujeme navzájom.

A radšej pozeráš a počúvaš, celý tento obsah si môžeš pozrieť aj vo video-audio forme 🙂

Každodenná inšpirácia – Komunita krásnych a vedomých žien – SUPERLADY klub

  • Chceš sa posúvať mentálne, fyzicky vpred?
  • Ocenila by si každodennú inšpiráciu na zdravé a liečivé jedlo a recepty?
  • Túžiš objavovať neobyčajne obyčajné veci spolu s ostatnými ženami, ktoré sú  na rovnakej vlnovej dĺžke ako TY?
  • Chceš hľadať a nachádzať odpovede na tvoje otázky?
  • Chceš hľadať spôsoby ako sa veci dajú namiesto toho ako sa veci nedajú?

Ak si odpovedala na väčšinu otázok ÁNO, pozývam ťa aby si sa pripojila k ďalším ženám do SUPERLADY KLUBU. Že si si neni ešte istá?

Nevadí – v klube sa môžeš popozerať do knižníc a zoznamovať so ženami v priebehu dvoch týždňov. Počas dvoch týždňov si plnohodnotná členka klubu a môžeš klub užívať naplno. Táto dvojtýždňová TRIAL verzia je v cene iba dvoch šálok kávy. Ideš do toho?

Nemám čo stratiť, idem do TRIAL verzie SUPERLADY KLUBU

Buďte štedré a obdarujte jedna druhú svojimi skúsenosťami, pocitmi a zážitkami v podobe spätnej väzby dole v komentároch. Ani neviete, ako môžeme jedna druhú tým inšpirovať.

Vaša Evka.

Evka Petrovičová
Pomáham ženám chudnúť a stať sa najnovšou verziou ženy- SUPERLADY. Mojím cieľom je pomôcť ženám schudnúť raz a navždy, BEZ JOJO EFEKTU a aby sa naučili milovať svoje telo bez žiadnych výčitiek.
Komentáre
  1. Daniela Dzurillova píše:

    Evka, prečítala som si článok…a máš pravdu,vo všetkom …ja preferujem naozaj ,keď som smutná a nič ma nebaví…hudbu a tanec ,to má nakopne fantastický,a keď si pritom aj zaspievam,vyskacem do sýtosti…..som celá Happy…Ten prvý bod je pre mňa top..a samozrejme aj tie ďalšie,lebo rada chodím na rychlochôdzu a bicykel…

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů