7 spôsobov ako zostať pri chudnutí MOTIVOVANÁ

Scenár pre dnešnú tému – 7 spôsobov ako zostať pri chudnutí motivovaná – ste si napísali vy, drahé moje. Otázky typu: Ako mám začať? Akým spôsobom mám pokračovať? Dá sa zmeniť chudnutie na životný štýl? Ako sa motivovať? Ako ostať motivovaná? …

Takýchto otázok mám od vás drahé krásky veľmi veľa a tak som „pomyselne“ potriasla „pomyselnou“ krabicou s týmito otázkami a vypadla mi práve táto téma. Dnešok sa ponesie v duchu tém o vnútornom nastavení, rozhodnutí, sebaláske … Ak hľadáte dávku motivácie, pokračujte v čítaní.

Chudnutie je zmena. Zmeny bývajú náročné a nekomfortné. Obzvlášť na začiatku. U niekoho je to ako lusknutím prsta (jednoduché) a u niekoho to môže byť nejakú dobu trápenie. Ale ako sa hovorí, žiadna búrka večne netrvá a na konci sa objaví opäť slnko. Inak to nie je ani s chudnutím.

Predstaviť si samotný začiatok môže byť ťažké. No ak vytrváte, zostanete motivované a odhodlané, chudnutie už viac nebude chudnutie, ale stane sa to vašim životným štýlom. A o to predsa ide. Ako teda vytrvať a zmeniť chudnutie na životný štýl? 7 spôsobov ako zostať pri chudnutí MOTIVOVANÁ

1. Alfou a omegou je vaše PREČO

Nájdi svoje PREČO a zapíš si to

Jasne a zrozumiteľne si definujte svoje PREČO. PREČO chcete schudnúť. Choďte do hĺbky. Iba NAOZAJSTNÉ PREČO, vás bude motivovať dlhodobo. Odporúčam si to napísať na papier, alebo do špeciálneho zošita.

A aby toto vaše prečo malo ešte väčšiu silu, nájdite si obrázky, ako by ste chceli vyzerať (Pozor! Buďme realistky dámy. Je málo pravdepodobné, že niekto s postavou krv a mlieko, bude mať raz postavu ako Audrey Hepburn – chápeme sa krásky ? 😊) O stanovení si svojho PREČO, píšem v knihe SOM SUPERLADY

2. Stanovte si systém, ako dosiahnete váš cieľ – aj chudnutie má systém

Stanoviť si plán a systém

Stanoviť si cieľ a svoje PREČO je začiatok. Dlhodobá motivácia si vyžaduje systém. Je zbytočné si povedať: Idem cvičiť 5x týždenne, ak viem, že v práci končím niekoľko krát do týždňa neskôr, deti potrebujú odviesť na krúžky a doma sa chcem venovať ešte svojim záľubám. Chápete? Plán tohto typu je od začiatku odsúdený na neúspech. Rýchly štart, rýchly koniec. Ak viem, aké povinnosti mám počas týždňa, začnem skôr ľahšie a realistickejšie.

Napr. 2x týždenne pôjdem na rezkú 20 minútovú prechádzku, upravím si stravu, denne vypijem 1L vody.

Cítite ten rozdiel? Žiadny tlak, žiadne tvrdé opatrenia, žiadne týranie. Pamätajte si, že chudnutie je len začiatok. Keď vytrváte, stane sa z toho váš životný štýl a nie chudnutie. Tým, že začnete LIGHT sa príjemne a s ľahkosťou “rozbehnete”.

Akonáhle začnete mať viac energie (a verte mi, že budete mať viac energie) začnete si postupne zvyšovať náročnosť. Pokrok a posun je to, čo vám zdvihne SEBAVEDOMIE. Vaše pocity sa zmenia na motiváciu a „pohonnú hmotu“. B udete sa cítiť motivované a bude vás to poháňať vpred.

3. Rozhodnite sa – aj rozhodnutie je motivácia

Rozhodnúť sa a vykročiť

Tuto to treba urobiť rázne. Žiadne možno, asi, snáď, skúsim …. NIE! ROZHODUJEM SA PRÁVE TERAZ, ŽE …. (doplňte si, pre aký cieľ ste sa rozhodli) A JE TO TAK! Žiadny krok späť. Toto je vaša “prechodka” ku vysnívanej postave, zdravšiemu a vitálnejšiemu JA.

4. Mysli a rozprávaj pozitívne – staň sa optimistom

Optimista používa pozitívne slová

Ak ste doteraz boli takým polovičným optimistom, teraz je načase stať sa100%tným optimistom 😊. Čo tým myslím? Máte tendenciu ráno vstať, pozrieť sa do zrkadla a spustiť: bože ja vyzerám, do kelu a tie vlasy, ach mne sa dnes nič nechce a vonku tak prší …… chápeme sa verím, že niektoré z vás sa tu možno aj niekde našli

Teraz vám poviem fakty: ak takýmto spôsobom začínate deň, ak sa takto rozprávate samé so sebou, ako bude vyzerať zvyšok rána, dňa … ? Skúsme malé optimistické zmeny každý deň. Napr. ráno vstanem, pozriem sa do zrkadla a poviem: AHOJ KRÁSKA.

Na začiatku sa môžete cítiť trápne a nekomfortne – je to normálne 😊 Začnite sa chváliť, začnite si dávať pozor na svoje myšlienky a následne slová. To, na čo upriamujeme pozornosť, rastie. Upriamujete pozornosť na to, čo sa vám nedarí?

Garantujem vám, že sa vám nebude dariť viac. Upriamujete pozornosť na malú vyrážku na vašej tvári a vravíte si, že TY, BRĎO, TY ALE VYZERÁŠ …. Takto sa dopracujete k tomu, že o chvíľu nebudete vidieť nič iné, iba vašu vyrážku …. Nebudem udávať viac príkladov. Verím, že sme sa pochopili. Možno, že niektoré z vás sa počas čítania aj usmiali, lebo vedia, že niekde medzi tým je kúsok pravdy 😊

5. Priprav sa na prekážky a výzvy – pripomeňte si vaše Prečo

Prekážky sú súčasťou zmeny

Akýkoľvek projekt začneme, čokoľvek nové začíname, platí jedna vec: NIKDY NEBUDE NIČ ÚPLNE IDEÁLNE. Tak je to i pri chudnutí resp. zmene životného štýlu. Prídu dni BLBEC. Dni, kedy sa v práci niečo pokazí, kedy budete unavené, doma vás naštvú deti, manžel, v práci šéf, kolega, vonku bude zima, pršať, pokazí sa vám auto a vy nebudete môcť prísť do posilky ……. môžem pokračovať.

Scenárov je milión. Buďte pripravené a urobte i náhradné plány. Možno aj hneď na začiatku.

6. Nájdi si cvičenie, ktoré ťa baví a užívaš si ho

Cvičenie, ktoré ťa baví

Na vašej ceste, kedy budete skúmať nové potraviny, nové cviky, nové aktivity … nájdete cvičenia, ktoré vás začnú baviť. Všímajte si, ako sa po nich cítite, ako sa vďaka nim mení vaše telo. Je dôležité nájsť si cvičení, ktoré vás bude baviť, ktoré si budete užívať, lebo bude tiež jedna z vecí, ktorá vás bude motivovať.

7. Nauč sa akceptovať a oceniť svoje telo – aj toto ťa bude motivovať

Akceptovať sa

Ako sa vaše telo, myseľ a celkový postoj budú meniť, budete mať možno väčšiu tendenciu pozerať sa na seba do zrkadla. Toto sú tie vzácne a intímne chvíľky samej so sebou.

Chvíľky, kedy sa na seba pozrieme a povieme si: WAW, ty si ale prešla riadny kus cesty, TY si na sebe tak zamakala, AKO dobre vyzeráš, SI naozaj skvelá, BOMBA, to vyzerá dobre, SUPER ono to funguje …. Tieto vety nie sú klišé, tieto vety si hovorte úprimne, pravdivo a do očí. Akceptovanie svojho tela je ďalším krokom, ako ostať motivovaná, sebavedomá a úprimná sama k sebe. Lebo ak nie sme úprimné samé k sebe my, nečakajme, že ostatní budú. Všetko začína od nás 😊

Už dlhšiu dobu vám naznačujem, že pre vás pripravujem niečo nové, príjemné, ženské. Niečo iné, na čo ste boli doteraz zvyknuté. Pripravila som pre vás SUPERLADY KLUB, kde sa priania a sny menia na realitu. Čo je to SUPERLADY KLUB? Kedy sa otvárajú jeho brány? Pozeraj a klikaj nižšie 😊

CHCEM INFO O SUPERLADY KLUBE

Ak ste tu niektoré nové a ešte nepoznáte ostatné skvelé superladies, pripojte sa k tejto skvelej komunite už TERAZ a začnite spoznávať priateľské, podporujúce a hlavne bezpečné prostredie. 😊

Prajem vám deň plný motivácie a nájdenie silného PREČO.

Vaša Evka

Evka Petrovičová
Pomáham ženám chudnúť a stať sa najnovšou verziou ženy- SUPERLADY. Mojím cieľom je pomôcť ženám schudnúť raz a navždy, BEZ JOJO EFEKTU a aby sa naučili milovať svoje telo bez žiadnych výčitiek.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů