Ako nás ovplyvňuje ženský cyklus – 3 dôvody prečo počúvať svoje telo

Nedávno som s vami zdieľala zmenu, ktorou som si tento rok počas leta prešla. Je to zmena, ktorá ma priviedla bližšie k prírode, bližšie k môjmu telu, bližšie k sebe samej. A keďže súčasťou zmeny bol aj “presun” do ženskej energie, začala som vnímať všetko to, čo k ženstvu patrí.

V prvom rade je to počúvanie svojho tela, následne svojmu prirodzenému cyklu. No a samozrejme načúvať svojim náladám, reakciám tela, počúvať svoju dušu – intuíciu.

Ženský cyklus

Menštruačný cyklus

Nemôže byť nič viac ženské, ako je náš cyklus. Keď nastáva ten čas v mesiaci, ženy majú tendenciu byť nespokojné, šomrú, sú nahnevané. Niet divu, týchto pár dní do mesiaca je pre nás hm, ako to povedať, skrátka výzva 😊

V minulosti – vlastne donedávna som bola takto nastavená aj ja. Ale prišiel nový uhol pohľadu, nové informácie, učenie sa, následné zosúladenie a POCHOPENIE, že je to presne tak, ako to má v prírode byť.

Máte nad hlavou otáznik? Nesúhlasíte? Je to absolútne o.k. V dnešnom článku sa dozviete, ako z nášho úžasného cyklu vyťažiť čo najviac a prečo sa oplatí načúvať nášmu telu. Poďme si sadnúť, alebo zaujať inú pohodlnú pozíciu a vytvoriť pomyselný ŽENSKÝ KRUH, v ktorom si povieme z iného uhla pohľadu, ako to s tým našim cyklom je. 😊

Štyri ročné obdobia

štyri ročné obdobia v roku, štyri ročné obdobia v našom tele

Keď si všimnete, máme štyri ročné obdobia. Počas každého obdobia, sa dejú na zemi veci, ktoré majú zmysel, logiku, ktoré sa +/- pravidelne opakujú, a ktoré majú svoju úlohu. Každé jedno ročné obdobie plní svoju dôležitú úlohu v kolobehu zvanom Život.

JAR – je obdobie prebúdzania, farebnosti, načerpávania energie, prípravy na rušné obdobie leta

LETO – obdobie, plné energie, na svet prichádzajú mláďatá rôznych druhov, alebo sa niektoré druhy družia – hľadajú si partnerov a následne sa pária.

JESEŇ – z rušného leta, plného vyčerpávajúceho ale príjemného tepla, sa zem dostáva do fázy, kedy zem odovzdáva plody nášho snaženia a práce. Je to obdobie zberu a postupného spomaľovania.

ZIMA – po celom roku zem konečne odpočíva, pôda chladne a pripravuje sa na spánok, začína sa čistiť, regenerovať a pripravovať na ďalší rušný rok.

Táto názorná ukážka toho, ako funguje zem, je zároveň nápoveda toho, ako funguje ženské telo. Aj ženské telo má svoj život, zvaný cyklus – menštruačný cyklus. Presne tak, ako v prírode, tak i v našom tele prebiehajú takéto fázy, ktoré pripomínajú ročné obdobia. Vidíte dámy, príroda je tak múdra 😊

Ak sa nad tým trošku zamyslíme, tak by sa celý cyklus dal rozdeliť nasledovne:

Ženský cyklus

Ženský cyklus

Dynamická fáza – v tejto fáze pociťujeme jasné a racionálne myslenie a fyzickú silu

Expresívna fáza – prináša schopnosť empatie a porozumenia druhým, taktiež schopnosť presvedčivej komunikácie.

Kreatívna fáza – predmenštruačná fáza – je to ako dar. Dar tryskajúcej kreativity a intuitívnych nápadov. V tejto fáze sa cítite inšpirovaná.

Reflektívna fáza – fáza menštruácie – poskytuje nám možnosť vidieť vo svojom živote nové cesty a rozhodnúť sa pre radikálne zmeny.

Nepripomína vám to štyri ročné obdobia? 😊

Takže aké sú tie tri dôvody prečo načúvať svojmu telu?

1. Telo je náš “chrám” – načúvajme mu – buďme vďačné

Láska k vášmu telu

Často sa stretávam s tým, že ženy bývajú k svojmu telu bezohľadné. Nepočúvajú čo presne si telo žiada. Napríklad – z času na čas si telo vyžiada relax, čas pre seba, ticho, kľud a my akoby sme nepočúvali. Tiež som v minulosti konala podobne. Teraz už viem, že som svojmu telu vďačná. Funguje 24/7, slúži mi, môžem kráčať, hýbať sa, pracovať. To je úžasné. Tak prečo mu nedopriať odmenu v podobe masáže,  kozmetickej procedúry, relax vo vani, pár minút v tichu? Vidíte, nie je to nič náročné a drahé. 😊

2. Dlhodobé ignorovanie signálov môže viesť až k chorobám

Zakrývanie očí a ignorovanie signálov veci len zhorší

Ak máme vo svojom živote náročné obdobie, máme tendenciu ísť naplno a nehľadíme na to, či sme unavené, alebo nie. Máme cieľ a ten potrebujeme splniť. Ak takto fungujeme niekoľko dní, týždňov a možno aj mesiacov (a verte neverte, mám známych, čo takto fungujú aj niekoľko rokov), telo sa vyčerpá.

Stres a napätie sú z dlhodobého hľadiska škodlivé. Najskôr sú to signály: od najľahších po tie, ktoré si definitívne všimnete a vystrašia vás. Ak ani vtedy neurobíte zmenu môže to viesť k menej vážnym, ale i vážnym chorobám.

3. Načúvam telu, načúvam sebe – porozumenie sebe samej

Porozumenie – telo – láska k samej sebe

To, že nám telo dáva signály znamená, že niečo nie je v poriadku. Je na nás, aby sme tento „kód“ rozlúskli. Dostali ste nádchu? „Hapruje“ vám menštruácia? Mávate časté zápaly v tele? Opakujúce sa chrípky, angíny? Strata energie? Spavosť? Toto všetko sú „zúfalé výkriky“ vášho tela, ktoré vám hovorí pomóóóc potrebujem podporu. Alebo pomóóóc u nevládzem. … Je mnoho teórií, čo s čím súvisí. Veľmi pekne sú niektoré veci popísané v čínskej medicíne.

Chcete vedieť viac o svojom tele, o sebeláske, o načúvaní signálov? Žiť so svojim telom v súlade? Poďte objavovať čaro liečivého jedla, prácu so svojou mysľou, so svojim telom. KDE? V SuperLady klube.

Tak čo dámy, ešte stále si myslíte, že ženský cyklus nemá zmysel a že načúvanie svojmu telu nie je potrebné? Napíšte mi dole komentáre, aké sú vaše skúsenosti s načúvaním alebo ignorovaním svojho tela a ako ovplyvňuje cyklus vás?

Prajem krásne popoludnie dámy.

Vaša Evka.

Evka Petrovičová
Pomáham ženám chudnúť a stať sa najnovšou verziou ženy- SUPERLADY. Mojím cieľom je pomôcť ženám schudnúť raz a navždy, BEZ JOJO EFEKTU a aby sa naučili milovať svoje telo bez žiadnych výčitiek.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů