BEZLEPKOVÁ PIZZA (CESTO Z KARFIOLU)

Teraz sa asi čudujete 🙂 pizza z  karfiolu?Áno, pizza z karfiolu, dobre vidíte. Ak ste si niekedy mysleli, že pri zdravom životnom štýle nie je možné si dopriať pizzu tak ste sa mýlili. V tomto recepte si ukážeme, ako sa robí domáca pizza bez lepku, rafinovaných sacharidov s vysokým obsahom bielkovín a vlákniny. Vrch pizze si môžete zvoliť podľa vlasnej chuti, ide hlavne o základ.  Vyskúšajte, budete prekvapení, ako vám bude chutiť a určite nielen vám.

BEZLEPKOVÁ PIZZA ( CESTO Z KARFIOLU)

NA BEZLEPKOVÚ PIZZU BUDEME POTREBOVAŤ:

Cesto:

  • 1/3 ks karfiol1/3ks
  • 3/4 šálky nastrúhaná mozzarella
  • 1 ks vajce1ksc
  • 2 ks cesnak (strúčik)
  • 1ČL sušené oregano

 

Vrch pizze:

  • podľa chuti

AKO PRIPRAVIŤ BEZLEPKOVÚ PIZZU – POSTUP

Karfiol uvarte do polotvrda a následne ho rozmixujte v mixéri. Rozmixovaný karfiol zmiešajte so syrom, vajíčkom, roztlačeným cesnakom, oreganom (asi tak 1 ČL). Na plech dajte papier na pečenie a zmes vysypte do stredu plechu. Pomocou rúk, na  plechu vymodelujte tvar pizze a poutláčajte.

Cesto  dajte zapiecť na 15 minút. Po 15 minutách  cesto vytiahnite a poukladajte naň suroviny podľa výberu a chuti a dajte  zapiecť ešte na 15 minút.

Prajem vám dobrú chuť 🙂

PS: Páčil sa vám recept ? Budem rada ak dáte LIKE a budete zdieľať na facebooku s priateľmi.

Evka Petrovičová
Pomáham ženám chudnúť a stať sa najnovšou verziou ženy- SUPERLADY. Mojím cieľom je pomôcť ženám schudnúť raz a navždy, BEZ JOJO EFEKTU a aby sa naučili milovať svoje telo bez žiadnych výčitiek.