BROKOLICOVÉ GULIČKY Z OVSENÝCH VLOČIEK

Máte radi brokolicu? Tak dnes si pripravíme brokolicové guličky z ovsených vločiek. Môžete ich podávať buď, ako hlavné jedlo, ale kľudne aj ako jednohubky nášteve. Brokolici sa hovorí, že je kráľovnou medzi zeleninou, alebo zelenou ružou a to s toho dôvodu, že ma veľmi veľa pozitívnych účinkov na naše zdravie. Brokolica pôsobí preventívne proti rakovine hrubého čreva, pľuc a rakovine prsníka. Bojuje proti vírusom rôznych typov. Pomáha taktiež predchádzať chudokrvnosti, osteoporóze, srdcovým chorobám. Jej konzumácia zabezpečuje aj pomalšie starnutie pleti a tak omladzuje celý organizmus, čo nás ženy určite vždy poteší 🙂

 

PRÍPRAVA BROKOLICOVÝCH GULIČIEK Z OVSENÝCH VLOČIEK

BUDEME POTREBOVAŤ:

  • 1 ks brokolica
  • 1/2 šálka strúhaný syr
  • 2 ks vajce
  • 2 strúčiky cesnak
  • 1 soľ
  • 1 čierne mleté korenie
  • 1/2 šálky ovsených vločiek

POSTUP:

Brokolicu si očistite a rozoberte na malé ružičky,(5-7 minút môžte predvariť) následne ju dajte do mixéra a poriadne rozmixujte.

Rozmixovanú brokolicu dajte do misky a postupne pridajte ostatné ingrediencie. Poriadne brokolicovú zmes premiešajte, aby s toho vznikla tuhá hmota a suroviny držali spolu.(ak by bola zmes moc hustá pridajte vodu, ak moc riedka pridajte vločky) Na plech si dajte papier  na pečenie a vytvarovené guličky poukladajte pekne vedľa seba  a môžu isť do rúry 🙂 Pečte ich cca 20-25 min.

Podávať ich môžte ako hlavné jedlo so zeleninovým šalátom, alebo ako jednohubky s jogurtovým dipom.

Prajem dobrú chuť 🙂 

PS: Tak čo hovoríte na tento recept? Vyskúšate ho? Napíšte mi dole do komentárov. Ak vás tento recept zaujal a naozaj páčil dajte like a zdielajte s priateľmi na facebooku.

Evka Petrovičová
Pomáham ženám chudnúť a stať sa najnovšou verziou ženy- SUPERLADY. Mojím cieľom je pomôcť ženám schudnúť raz a navždy, BEZ JOJO EFEKTU a aby sa naučili milovať svoje telo bez žiadnych výčitiek.