CHCETE SCHUDNÚŤ ? SPOZNAJTE 3 DÔVODY PREČO DIÉTY NEFUNGUJÚ A NIKDY FUNGOVAŤ NEBUDÚ !!!

Aj Vy máte za sebou vyskúšané rôzne „zaručené diéty“, ktoré sľubujú zázračné výsledky do týždňa? Určite aj vy ste počula  o delenej, ryžovej, ovocnej diéte alebo o  diéte podľa krvných skupín či inej redukčnej diéte. Diéta formou hladovania obsahuje málo energie a jednotlivých živín. Ako následok sa objavuje podráždenosť, nesústredenosť, bolesti hlavy a celková únava. Jednoducho na človeku vidieť, že drží diétu. Následkom pri diéte je  nedostatok živín, telo siahne po jediných dostupných živinách ,,bielkovinách” =  vlastných svalov a začíname chudnúť zo svalov.

Čiže pri  nedostatku bielkovín v strave, dochádza k odbúraniu vlastnej svaloviny, ktorá sa pri opakovanom priberaní na hmotnosti nahradí tukom a v konečnom dôsledku vyzerá to ešte horšie ako na začiatku.

Prísne diéty ničia svalovinu. Preto v žiadnom prípade nedržte žiadnu dietu!!! Chudnutie je proces, preto chudnutie bez jojo efektu nastane až vtedy ak dodržíte

 

DÔVODY PREČO DIETY NEFUNGUJÚ A NIKDY FUNGOVAŤ NEBUDÚ !!!

1, OBMEDZOVANIE JEDLA.

Pri drastických diétach obmedzíte jedlo až pod hranicu vášho bazálneho metabolizmu. To má za následok, že si vedome spomaľujete metabolizmus. A budete bohužial priberať ešte rýchlejšie, ako pred tým. Je zrejme, že hladovať dlho njevydržíte.

V okamihu keď začnete normálne jesť automaticky dochádza k tomu, že začnete priberať. Je to začarovaný kruh, s ktorého sa nedostanete žiadnou ďalšou diétou. Práve naopak, ak chcete schudnúť, potrebujete sa začať pravidelne stravovať, častejšie a v menších porciách. To Vám pomôže urýchliť Váš spomalený metabolizmus a to je prvý predpoklad úspešného a trvalého chudnutia.

 

2, PRIJÍMANIE NEDOSTATOČNE VÝŽIVNÉHO JEDLA

Diéty bývajú väčšinou  zamerané na určitý druh potravín. Napríklad dukanová  len na proteíny, ryžová na ryžu, ovocná na ovocie…atď. Pokiaľ však vášmu telu denne nedodáte dostatočný príjem živín, vitamínov, minerálov, stopových prvkov, vlákniny, bielkovín nemôže vaše telo správne pracovať. Čiže nemôže správne pracovať ani váš metabolizmus. Síce  pri takej diete môžte schudnúť, ale už je iba otázka  času kedy sa na vás rýchlo a nesprávne zbavené kilogramy nalepia znova na vás. A bohužial niekedy dva krát toľko. Keď budete týrať vás metabolizmus, tak, vám to pekne spočíta aj s úrokami !!!!  Preto sa treba určite vyhnúť akejkoľvek diete !!!

 

3, ZAMERIAVAJÚ SA LEN NA STRAVU A NERIEŠIA PITNÝ REŽIM A POHYBOVÚ AKTIVITU, DETOXIKÁCIU TELA

Pri úspešnom chudnutí platí základné pravidlo, Váš energetický príjem musí byť nižší ako Váš energetický výdaj. Úspešne a dlhodobo schudnete len vtedy, pokiaľ sa rozhodnete a navždy zmenite váš životný štýl, vaše stravovacie návyky. Pozor samozrejme na hladovanie. Ďalej je potrebné upravíť si  svoj pitný režim, pridáte pohybovú aktivitu a začnete telo detoxikovať. Pokiaľ si nastavíte správne kroky tak schudnete raz a navždy a už nikdy sa nebudete musieť trápiť s vašimi kilami navyše.

 

NA ZÁVER:

Tak a toto boli 3 dôvody prečo by ste už nikdy nemali držať žiadnu dietu. Stačí ak si  zapamätáte, že žiadna dieta vám nezaručí trvalú zmenu. Diéta je len krátkodoby efekt, lebo len na krátke obdobie rapidne zmeníte vaše stravovacie návyky.BODKA 🙂

 

PS1: Napíšte mi dole  do komentárov, či ste niekedy držali nejakú dietu a čo ste sňou dosiahli, zaujíma ma váš názor 🙂

PS2: Ak sa vám článok páčil, tak dajte LIKE a ZDIEĽAJTE s priateľmi na facebooku.

Evka Petrovičová
Pomáham ženám chudnúť a stať sa najnovšou verziou ženy- SUPERLADY. Mojím cieľom je pomôcť ženám schudnúť raz a navždy, BEZ JOJO EFEKTU a aby sa naučili milovať svoje telo bez žiadnych výčitiek.