Robia ju takmer všetci! Najväčšia chyba pri chudnutí

Možno to poznáš. Zdravá strava, dostatočný pohyb a prebytočné kilá nie a nie zmiznúť. Dosť často sa s tým u žien stretávam. V čom je háčik? Všetky robili tú istú chybu pri chudnutí.

V nasledujúcom príbehu to vysvetlím. 🙂

najväčšia chyba pri chudnutíLeto, teplo, pláže, voda a sexi krivky v úžasných plavkách. „Tak o tom môžem len snívať.”

Moje obavy mi potvrdí aj pneumatika, ktorá sa tlačí cez ledva zapnuté nohavice.

“Dievča zlaté, ak v lete nechceš chodiť po kanáloch, mala by si so sebou niečo robiť. Musíš schudnúť…”

Tak čo kočky, koľko z vás sa spoznalo v predchádzajúcom rozhovore samých so sebou? Aby to nezostalo iba pri rečiach, postavíš sa pred zrkadlo, kde zhodnotíš každý centimeter svojho tela.  

„To brucho je veľké, vyzerám ako v 7-om mesiaci tehotenstva.”
„Ovisnutý zadok, celulitída, tak toho sa nikdy nezbavím.”
„Tak široké boky v plavkách neschovám. S nimi si poradí jedine dlhý zimný kabát. Bože, prečo musí byť leto?”

Takto by sme mohli pokračovať až do Vianoc. Ak si sa nezľakla vlastných “motivačných” rečí na svoje telo, pustila si sa do ďalšej fázy menom DIÉTA.

Vyhodila si všetky čokolády, zmrzliny a iné mňamky, pri ktorých si sa aspoň na malú chvíľu cítila šťastná. Nakúpila si si hromadu zeleniny, až ťa manžel začal podozrievať, kde si schovala tak hladného králika.

Aby to nezostalo iba pri jedení, začala si cvičiť. Namotala si kámošku na večerný beh ulicou alebo si si našla videá. V obývačke vládne pilates, zumba, yoga a iní majstri na pružné telo.

najväčšia chyba pri chudnutíNapriek tomu, že sa zdravo stravuješ (šalát ti kypí aj ušami) a hýbeš sa, kilá vôbec nejdú dole.

Vyskúšala si overené recepty a postupy, ale hodiny trápenia a odriekania nepriniesli žiaden výsledok.

Nakoniec sa na to vykašleš a skončíš pri obľúbenej čokoláde. Spoločnosť ti robia výčitky a obviňovanie, že si neschopná a nezaslúžiš si nič iné, len ohavné telo, s ktorým nie si spokojná.

Toto zažíva mnoho žien. Hľadajú, kde spravili chybu. Skúšajú rôzne jedlá, spôsoby stravovania, cviky, ktoré sľubujú postavu ako lusk.

Prečo nechudnem, keď všetko robím správne?

Ak chceš naozaj schudnúť, túžiš po vysnívanej postave a o pár čísel menšej konfekčnej veľkosti, treba si uvedomiť, že chudnutie začína v hlave, až potom na tanieri.

Až 80 % úspechu pri formovaní postavy a chudnutí závisí od nastavenia tvojej mysle. Záleží na tom:

  • Čomu v skutočnosti veríš, a aké máš programy. Ak si presvedčená, že si musíš ideálnu figúru tvrdo vydrieť, tak ťa čaká riadna makačka. Dá sa to aj ináč. Stačí cvičenie vnímať ako radosť, slobodu, čas venovaný samej sebe. Je rozdiel, keď si povieš MUSÍM alebo CHCEM cvičiť. Signál hlavy telo dokonale prečíta a pri tom chcení idú kilogramy ľahšie dole. Je len na tebe, čo si vyberieš. 😉
  • Čo si o sebe myslíš, a ako sa vnímaš. Ak budeš niekomu neustále nadávať a kritizovať ho, na kávu ťa určite nepozve. To je fakt. Keď si na iných milá, prečo sa k sebe správaš ako …? Prečo neustále kritizuješ svoje vlastné telo? Dávaš mu tie najhoršie prívlastky a potom od neho chceš, aby s tebou spolupracovalo. Schválne, čo by si robila na jeho mieste? Ja by som ťa mala v paži (a telo tiež). 😉

Čo je najväčšou chybou pri chudnutí

najväčšia chyba pri chudnutíNajväčšou chybou, ktorú ženy pri chudnutí robia, je slovné spojenie “Idem chudnúť”.

Keď si takto definuješ svoj zámer, garantujem ti, že časom sa dostaví JOJO EFEKT.

Prečo je tomu tak?

Keď chceš chudnúť, nech sa páči. Chudni týždeň, mesiac, aj rok. Celý vesmír sa spojí, aby ti splnil tvoje želanie. Výsledkom bude utrápená žena, ktorá neustále chudne. Veď takto si to priala.

Čo môžeš spraviť inak?

Daj si záležať na tom, ako pomenuješ svoje ciele. Úplne inú vibráciu dáš do slov “Idem chudnúť” ako do slovných spojení: “Som zdravá”, “Vo svojom vlastnom tele sa cítim úžasne”, “Som príťažlivá”. Navyše, ak slová spojíš s predstavou, máš vyhrané. 🙂

Chceš zažiť REŠTART TELA a MYSLE už 10 DNÍ!!! 

>>Áno chcem zažiť reštart tela a mysle

Evka Petrovičová
Pomáham ženám chudnúť a stať sa najnovšou verziou ženy- SUPERLADY. Mojím cieľom je pomôcť ženám schudnúť raz a navždy, BEZ JOJO EFEKTU a aby sa naučili milovať svoje telo bez žiadnych výčitiek.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů