Nikdy nerob sama sebe tieto 3 veci

Často sa stretávam s tým, že my ženy, vieme byť samé k sebe doslova masochistky. Áno, vieme milé dámy a veľa krát aj sme. Ako to myslím? Napríklad: predstavme si takú klasickú sobotu. Upratujeme o sto šesť, varíme, perieme … skrátka snažíme sa dohnať v domácnosti to, čo sme nestihli cez týždeň.

Okolo obeda sme možno už aj dosť unavené, ale namiesto toho, aby sme počúvali naše telo, čo nám hovorí, tak tento tichý hlas prebijeme štandardnými výrokmi typu:

 • Si sa zbláznila, teraz si sadnúť?
 • To chceš kedy stihnúť?
 • A čo povie svokra ak príde a ty budeš uprostred dňa sedieť s vyloženými nohami, popíjajúc kávu?
 • Máš toho ešte toľko na práci a ty si si dovolila sadnúť si?
 • Kto to za teba spraví?

Toto sú tie monológy, ktoré nám boli tak dlho “vštepované”. Mať všetko tip-top upratané, navariť skvelé jedlo, postarať sa o rodinu … Všetko a všetci sú viac dôležití ako sme my samé. Ale dokedy? Cítite sa vyčerpané, unaháňané, máte pocit, že nič nestíhate?

Túžite sa na chvíľku pozastaviť, spomaliť a venovať si pár minút relaxácie, ale vo vnútri s tým akosi bojujete a cítite sa previnilo? Ak to takto nejako máte, ste teda v správnom čase na správnom mieste 😊 je načase urobiť tomu STOPKU.

Albert Einstein povedal: “Je šialenstvo robiť tie isté veci dokola a očakávať iný výsledok”.

Ak sa chceš cítiť viac vitálna, mať viac energie, byť v harmónii …, tak je potrebné, aby si urobila ZMENU. Tou ťa krok po kroku spolu s ostatnými ženami môžem pomaly prevádzať v SUPERLADY KLUBE ,alebo sa môžeš inšpirovať dnešným článkom.

Mrknite na 3 VECI, ktoré nerobte

1. Nikdy nedávajte samé seba na posledné miesto

Ak sú všetci a všetko vždy dôležitejší ako VY, aj druhí vás tak časom budú brať – všetko ostatné bude pre nich dôležitejšie ako VY. Hm, je toto naozaj to čo chcete? Pomáhať druhým neznamená, že ste rohožka, ktorá je na poslednom mieste.

Práve naopak. Ak chceme pomáhať a byť tu pre druhých v dobrých i zlých časoch, byť im oporou a zároveň si užívať celý proces, je to doslova naša povinnosť dať sa na prvé miesto. VY ste  priorita vo svojom živote. Postavte samé seba na PRVÉ MIESTO.

Aká energia ide z frustrovanej ženy a aká energia ide zo šťastnej ženy? To nie je o žiadnom EGU alebo NARCIZME. Ide tu o to, aby sme sa chránili. Keď tu chceme byť pre druhých, musíme tu byť v prvom rade SAMÉ PRE SEBA

Dajte sa na prvé miesto

2. Nevysielajte samé k sebe negatívne myšlienky – afirmácie

Poznáte tieto monológy, ktoré vám bežia mysľou?

 • Bože ja som blbá
 • Som ako slon, som ako hroch, mám veľké brucho …
 • Som taká nešikovná
 • Ja dnes ale vyzerám
 • Och môj Bože, aký mám veľký zadok

Ak sa takto so sebou rozprávate milé Superladies, je len otázkou času, kedy tomu uveríte. Teda, ak ste tomu už nezačali veriť. Všetka táto negatívna energia vysielaná smerom k sebe vás oslabuje. Ako sa môžete asi cítiť, keď si behom dňa niekoľko krát poviete, že ste nešikovné, hlúpe, škaredé …?

Odpovedzte si samé. Toto sa musí zmeniť. Vzťah samým k sebe musíme meniť krok po kroku. Je to o trénovaní, uvedomovaní si všetkých týchto programov a postupne ich nahrádzať novými vetami, novými posilňujúcimi tvrdeniami. Zo začiatku sa to bude zdať byť zvláštne až hlúpe, ale je to len otázka cviku a výdrže. Ani Rím nebol postavený za deň 😊 Staňte sa VEDOMÝMI ŽENAMI. Ako teda nahrádzať takéto tvrdenia? Novými tvrdeniami – afirmáciami.

 • Zlepšujem sa každý jeden deň
 • Stravujem sa zdravo
 • Ja to dokážem
 • Dnes som opäť šikovnejšia ako včera
 • Moje telo je zdravšie a pružnejšie a milujem ho

Napíšte dole do komentárov ako verejný záväzok, že každý deň dáte zopár afirmácií do praxe. A taktiež mi napíšte aj nejaké vaše afirmácie a inšpirujte tak ostatné ženy.

Negatívne myšlienky

3. Necvičte len preto, že sa nenávidíte

Ako toto vlastne myslím? V minulosti som chodila cvičiť len preto, lebo som samú seba nenávidela. Nenávidela som svoje brucho, stehná a preto som si poriadne “dávala do tela”. K tomu som si ešte “vytunovala” jedálny lístok a myslela som si, že toto je tutovka a musí to fungovať.

Veď predsa riadne tréningy plus striktný jedálniček rovná sa zaručený výsledok. OMYL. Môj prístup – výkon, výkon, výkon plus nenávisť voči svojmu telu, spôsobilo len to, že som bola neskutočne unavená, cvičenie sa mi dokonca až protivilo a išla som sama proti sebe.

Toto je veľmi dôležité zmeniť. Ako? Správne afirmácie 

 • Cvičím preto, lebo mám samú seba rada a chcem dať samej sebe len to najlepšie vo forme pohybu a vo forme stravy
 • Cvičím preto, lebo sa mám rada, jem zdravé jedlo preto, lebo milujem svoje telo
 • Vkladám do úst zdravé a čisté potraviny, lebo si vážim svoje telo
Cvičíme a jeme zdravo lebo sa rešpektujeme

Myslím, že teraz už chápete, že čím viac idete samé proti sebe, čím viac ste na seba prehnane tvrdé, čím viac sa nenávidíte a chcete zmeniť seba a svoje telo z nenávisti a nie z lasky, tým viac to bude náročnejšie a v konečnom dôsledku sa budete blokovať.

Napíšte mi dole do komentárov, dajte verejný záväzok, že toto samej sebe robiť nebudete a dajte mi vedieť, čo robiť budete 😊

A ak máte radšej video, nech sa páči.

Prajem vám krásne popoludnie plné sebalásky, sebaúcty a seba prijatia.

Vaša Evka.

Evka Petrovičová
Pomáham ženám chudnúť a stať sa najnovšou verziou ženy- SUPERLADY. Mojím cieľom je pomôcť ženám schudnúť raz a navždy, BEZ JOJO EFEKTU a aby sa naučili milovať svoje telo bez žiadnych výčitiek.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů