PROTEÍNOVÝ SHAKE PROTI STÁRNUTIU

Ak ste žena a práve čítate tieto riadky, tak som viac než presvedčená, že ste ženou, ktorá chce vyzerať čoraz lepšie, krajšie, vitálnejšie, mladšie. Mám pravdu? To ako vyzeráme a cítime sa veľmi ovplyvňuje to čo deno- denne do naších úst vkladáme. Ak tam budete dávať naozaj prospešné a zdravé jedlo tak budete aj vyzerať a cítiť sa o niekoľko rokov mladšia, ale ak tam budeme dávať „junk food“ (toto anglické slovo to super vystihuje, čiže v preklade odpad) tak budete budete bohužial aj tak vyzerať a cítiť sa. A práve preto mám pre dnes jeden skvelý recept proteínový shake proti stárnutiu. Tak poďme na to 🙂

AKO SI PRIPRAVIŤ PROTEÍNOVÝ SHAKE PROTI STÁRNUTIU?

BUDEME POTREBOVAŤ:

  • špenát:(2-3 hrste) Špenát predstavuje skutočný elixír zdravia, má obrovské množstvo vitamínu K. Je bohatý na vápnik, zinok, magnézium…atď. Zadržiava v organizme vápnik, tým predchádza osteoropóze. Špenát je výborny antioxidant má mnoho pozitívnych účinkov na srdce, cievny systém..atď a má dokonca aj protizápalové účinky.
  • biely kefír:(0,3l) Tento kvasený mliečny produkt je hotovou probiotickou bombou, obsahuje vysoké množstvo vitamínu B12, vápnika, horčíka, vitamínu K2, biotínu, kyseliny listovej, enzýmy a probiotiká. Posilňuje obranyschopnosť a znižuje riziko mnohých chorôb posilní imunitu.
  • čokoládový proteín:(1lyžica) Pravidelné príjimanie kvalitného proteínu je súčasť úspešneho, zdravého chudnutia bez jojo efektu. Kvalitný Proteín vám zarúči spaľovanie vaších vnútornych a podkožných tukov.
  • banán:(jeden) Banán je skvelá potravina ako si osladiť vaš nápoj prírodnou cestou. Obsahuje draslík, ktorý pomáha regenerovať vaše svaly a tak tiež pomáha vašemu tráveniu.
  • chia semienka:(2-3lyžičky) Super potravina.Sú najbohatším rastliným zdrojom omega 3-masných kyselín,obsahujú rozpustnú, ale aj nerozpustnú vlákninu, sú zdrojom bielkovín, riedia krv…atď
  • kakao:(1-2lyžičky) Kakao má v sebe veľa cenných látok, vitamínov, minerálov, ktoré pomáhajú proti únave, pri zvýšenej horúčke, vyhudnutosti, angíne, srdcových problémoch, anémii, problémy  s črevami a obličkami či dýchacími problémami. Taktiež kakao pomáha zabrániť oxidácie LDL cholesterolu, t.j. zlého cholesterolu voľnými radikálmi. Má protizápalový účinok.

POSTUP:

Všetko spolu dať do mixéra a pomixovať a proteínový shake je na svete.  Je vhodný hocikedy počas dňa.

Prajem dobrú chuť:)

PS: Tak čo hovoríte na túto proteínovú bombu ? Napíšte mi do komentárov, či si ju pripravíte. Ak sa vám recept páčil dajte like a zdielajte s priateľmi na facebooku.

Evka Petrovičová
Pomáham ženám chudnúť a stať sa najnovšou verziou ženy- SUPERLADY. Mojím cieľom je pomôcť ženám schudnúť raz a navždy, BEZ JOJO EFEKTU a aby sa naučili milovať svoje telo bez žiadnych výčitiek.