5 spôsobov ako si zvýšiť sebavedomie UŽ OD ZAJTRA

Jednou z vecí, ktoré v SuperLady komunite spomínam je sebavedomie. Sebavedomá žena je predsa sexy 😊. Všímam si ale, že sebavedomie je nesprávne pochopené a uchopené.

Mnoho žien (áno, dámy aj mnohé z vás) považujú sebavedomie  za niečo snobské, namyslené ba až za niečo nepriateľské. Ale pozor, nepleťme si SEBAVEDOMIE s EGOM! Sú to dve rôzne veci. O tom možno v inom článku :).

Prečo je sebavedomie dôležité

Sebavedomá žena – je vzpriamená a díva sa priamo do očí

Scenár A

Sebavedomie je dôležité temer v každom smere v našom živote. Napríklad: predstavte si situáciu, kedy sa rozhodujete nakúpiť produkt alebo službu, no neviete si rady a požiadate o radu zodpovednú osobu. Táto osoba je očividne nervózna, tápe v odpovediach a neustále sa ospravedlňuje.

Scenár B

O chvíľku príde druhá zodpovedná osoba, ktorá s vami rozpráva priamo, má hlavu hore, udržuje s vami očný kontakt a odpovedá vám na vaše otázky. Určite viete, od koho by ste si nechali poradiť, a ktorá osoba by vás presvedčila ku kúpe.

Rozdiel je očividný však?

Sebavedomie je inšpirujúce. Sebavedomí ľudia naozaj inšpirujú ostatných. Inšpirujú svojich priaznivcov, kolegov, šéfov, deti, manželov, zákazníkov, priateľov … Získanie si dôvery iných, je kľúčový krok k úspechu.

Ako ukázať sebavedomie ostatným

Ukážte sa ostatným

Sebavedomie môžeme ukázať rôzne: správaním, rečou tela, ale aj tým ČO hovoríme a AKO to hovoríme.

Napríklad: komunikácia tvárou v tvár namiesto mailov, alebo správ. Áno, maily a správy sú dôležité, no nič nenahradí osobný kontakt.

Komunikácia tvárou v tvár

Tvárou v tvár

Ľudia s nízkym sebavedomím majú poväčšine problém urobiť pri prvom stretnutí dobrý dojem. Prečo? Spomínate si na scenár A? Môže to byť napr. pri stretnutí nového klienta, pri organizovaní stretnutia alebo pri prezentácii. Toto sú momentky, kedy nízke sebavedomie môže byť očividné. Dámy, môžete byť plaché, každá to nejako máme, no dá sa s tým pracovať. Existujú isté pomocné – oporné body, ktoré môžete aplikovať.

  • Pri komunikácii s ľuďmi sa snažte ich zainteresovať do debaty
  • Udržujte očný kontakt – udržiavanie očného kontaktu je prejav, že máte záujem o to, čo vám ľudia hovoria a že sa aktívne na konverzácii zúčastňujete.
  • Počas konverzácie sa nehýbte a neodvracajte zrak, pretože vďaka tomu môžete pôsobiť roztržito alebo úzkostlivo.

Ukázanie pozitívneho prístupu ostatným, definitívne zlepší sebavedomie. Ak sa ukážete v pozitívnom svetle a sebavedomo, je zo dňa na deň väčšia pravdepodobnosť, že odozva ostatných ľudí bude taktiež pozitívna. Takáto optimistická spätná väzba pomôže veriť v samých seba.

5 návykov sebavedomej ženy

1. Sebavedomie je omnoho viac než len VZHĽAD, ale nepodceňujte silu SUPER OUTFITU

Super Power Outfit

Každá z nás má najmenej jeden taký outfit alebo nejaký doplnok v šatníku, ktorý nám pomáha cítiť sa lepšie, sebavedomejšie, krajšie. Ja som si takýto outfit nazvala SUPER POWER OUTFIT😊. A čo vy? Máte takýto outfit vo svojej skrini?

2. Poznanie svojej osobnosti, svojich silných a slabých stránok

Silné stránky – Slabé stránky

Pochopenie vlastnej osobnosti, poznanie seba samej môže byť naozaj kľúč k úspechu. Urobiť zo svojich slabých stránok výhodu a využívať svoje silné stránky je prístup, ktorý chceme nastaviť a aplikovať do svojho života.

Pre lepšie pochopenie si uvedieme malé príklady:

Jednou zo slabých stránok môže byť napr. že, niektoré ženy vedia myšlienky a pocity najlepšie opísať verbálne. Skrátka vedia, že písanie nie je úplne tá pravá „šálka kávy“. Ak by predsa len niektorá z vás (tá, ktorá si je vedomá svojej slabiny) chcela niečo zdieľať písomne, ušetrí čas a nájde si osôbku, ktorá písanie miluje a je v tom dobrá – napríklad copywriterku.

Tomuto hovorím urobiť z nevýhody výhodu :).

Alebo uvediem druhý príklad. Niektoré to máte tak, že ste omnoho produktívnejšie a sústredenejšie okolo 8mej hodiny ráno, tesne potom, čo ste si dali svoju šálku kávy. Ste pripravené odpovedať na maily a odškrtnúť si vybavené úlohy. Go girl :).

3. Ovládanie reči tela

Power póza

Prestavte si hrdinku so super schopnosťami – Wonder Woman. Viete koľko psychológie a benefitov je v tejto takzvanej power póze, ktorú táto ikonická hrdinka používa?

Nemusíme chodiť ďaleko – taká Byoncé. Táto póza je doslova tajná výhoda každej ženy. (muži, nech to neskúšajú – nevyzerá to na nich tak dobre, ako na ženách) Skúste ju začať používať častejšie a zdokonaľujte ju. Ten pocit, keď ju skúsite znova a znova – waw 😊 😊 😊

Je málo pravdepodobné, že pri použití tejto pózy sa budete chcieť krčiť, alebo sa skrývať v dave. S nadobudnutým sebavedomím je len prirodzené, že stojíte rovno, pozeráte sa ľuďom do očí keď s nimi rozprávate, usmievate sa – pretože si veríte.

4. Je dôležité starať sa o seba

Starajte sa o seba

Pamätajte krásky, osoba o ktorú musí byť postarané ako o prvú, ste VY. Prečo? Lebo ak sa vy nedokážete postarať samé o seba, nemôžete sa postarať ani o druhých.

Aby ste nadobudli zdravé sebavedomie, plánujte si skrášľovacie aktivity. A prídite do beauty salónu i o pol hodiny skôr, aby ste si mohli sadnúť, počkať a vypiť si šálku kávy alebo lahodnej limonády. Starostlivosť o seba je taktiež jeden z pilierov úspechu.

5. Vystupovanie zo ZÓNY KOMFORTU

Mimo komfortnej zóny

Či už ste introvertky alebo extrovertky, alebo tak trošku z oboch, vystúpenie zo zóny komfortu môže byť náročné. Na ceste za sebavedomím je dôležité vystupovať z komfortu často. Žiadna skvelá vec nebola dosiahnutá V komfortnej zóne, ale MIMO ňu!!! Pokúšanie a prekračovanie svojich limitov je jediná cesta ako sa posúvať vpred a osobnostne rásť.

Samozrejme, nie každý deň je ideálny a nie každý deň ste 100%tne sebavedomé, ale keď dáte do praxe zopár hore spomenutých vecí, posunie vás to vpred 😊

Dámy, ako je na tom vaše sebavedomie – Či už celkovo alebo konkrétne v týchto dňoch? Je niečo, čo by ste chceli vylepšiť? Ktorý tip sa vám páčil najviac?

Vaša Evka

Evka Petrovičová
Pomáham ženám chudnúť a stať sa najnovšou verziou ženy- SUPERLADY. Mojím cieľom je pomôcť ženám schudnúť raz a navždy, BEZ JOJO EFEKTU a aby sa naučili milovať svoje telo bez žiadnych výčitiek.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů