Sú prípravky na chudnutie naozaj účinné?

Tabletky, žuvačky, čaje , nápoje … sú prípravky na chudnutie naozaj účinné? Strata hmotnosti, nastaviť si zdravý životný štýl, prestať  fajčiť, žiť aktívne, začať športovať, pravidelne cvičiť …

Mohla by som pokračovať ešte veľmi dlho. Toto všetko sú novoročné predsavzatia, ktoré si stanovíme 1.1 a vydržia nám tak nanajvýš do 31.1. Ospravedlňujem sa všetkým, ktorí do tejto kategórie nespadajú.

Novoročné predsavzatia

Ale úprimne dámy a možno i páni, nepripadá vám to trošku povedomé? Nepovedali ste si už toto niekedy?

Verím, že áno. Sama som v dávnej minulosti sľubovala sama sebe a aj svojim kamarátkam, že od januára začínam makať, že prestávam jesť čokoládu, že začínam behať … Moja trvanlivosť bola niečo medzi dvomi až štyrmi týždňami 😊

Myslím, že je to úplne prirodzené, že chceme vyzerať dobre, chceme sa cítiť zdravo, chceme mať energiu a ideálne s čo najnižšou námahou a s čo najväčším výsledkom.

Každá zmena je nepohodlná a keď to nejde tak ľahko, ako sme si predstavovali, tak nás to zvádza siahnuť po “urýchlovačoch”, zlepšovákoch, spaľovačoch tukov  …

Urýchľovače, spaľovače tukov

Veríme, že prípravky na chudnutie nám zaručenie pomôžu a bude to s nimi jednoduché.

A aby som to celé teraz uviedla na pravú mieru. Áno, prípravky naozaj môžu pomôcť ale nie je to tak, ako mnoho ľudí dúfa a spolieha sa, že si dá “magický” prípravok, môžu jesť čo chcú, ako chcú a koľko chcú, nebudú sa hýbať a čáry máry fuk prípravky zafungujú a človek bude ako model. 😊😊

Takto to nefunguje. Prípravky na chudnutie naozaj môžu pomôcť a slúžiť ako pomoc pri procese chudnutia. Sú skvelou podporou zdravej stravy, cvičenia a aktívneho života.

Ako fungujú prípravky na chudnutie?

Na slovenskom i zahraničnom trhu je množstvo prípravkov, ktoré “zaručujú” stratu hmotnosti a vytvarovanie postavy. Ako to ale funguje? Je pravda, že zámer všetkých týchto doplnkov je jeden a ten istý. No isté odlišnosti ako prípravky fungujú, tu sú. Poďme si to trošku “rozmeniť na drobné”.

Prípravky na predpis

Tieto prípravky nekúpite voľne v predaji. Predpísať vám ich musí lekár. Myslíte, že je to prehnané? Uvediem vás trošku do obrazu. Tieto opatrenia vôbec nie sú zbytočné, pretože prípravky na chudnutie majú aj vedľajšie účinky, ktoré pri nesprávnom užívaní, môžu spôsobiť nemalé zdravotné  problémy.

O tom, ako takéto prípravky budete užívať, má rozhodnúť iba váš lekár. Takéto prípravky sa predpisujú obéznym ľuďom, kedy je predpoklad vedľajších účinkov nižší. Vzhľadom na vysoký body mass index (BMI) obézneho človeka, je potrebné naštartovať metabolizmus a spaľovanie tukov čím skôr.

Prípravky na predpis

Práve v tomto prípade sú prípravky na predpis vhodnou alternatívou resp. vhodným štartérom celého procesu chudnutia. Len pre zaujímavosť- takéto prípravky sa volajú antiobezitiká.

V prípade, že ide len o miernu nadváhu (čo nepredstavuje vážne ohrozenie zdravia), nie je vhodné siahnuť po antiobezitikách na predpis, nakoľko by to mohlo spôsobiť viac škody ako úžitku.

Výživové doplnky

Na takéto prípravky nepotrebujete návštevu lekára a ani lekársky predpis. Ale neznamená to, že výroba alebo zloženie výživových doplnkov nepodlieha predpisom.

Kvalitné a certifikované doplnky sú sprevádzané popisom zloženia, obsahujú informácie o pôvode látok, z ktorých sú vyrobené, kontakt na výrobcu, či samotného distribútora.

Poviem vám jednu jednoduchú radu: V prípade, že takéto informácie pri vami zvolenými doplnkami nenájdete, nekupujte ich. Záváňa to nekalými praktikami, čo môže viesť k neželaným vedľajším účinkom na zdraví.

Pri výbere vašich výživových doplnkov sa sústreďte, aby zloženie bolo maximálne – ideálne 100% prírodné. Preverte si recenzie na výrobok – odporúčam internetové fóra + nájsť si informácie o výrobcovi.

Ako používať doplnky výživy?

Ak ste sa rozhodli, že vášmu telu doprajete pomoc v podobe doplnkov výživy, chcem vás upozorniť hneď na začiatku, že to nie je otázka jedného balenia a jedného mesiaca.

Vaše telo strácalo vitamíny alebo nadobúdalo hmotnosť niekoľko mesiacov, alebo rokov. Nečakajme, že jedno balenie doplnkov výživy to napraví.

Preto odporúčam kupovať doplnky výživy v dostatočnom množstve a priebežne. Alebo ak vám to rozpočet dovolí, tak na začiatok hneď niekoľko balení naraz. Pri kúpe viacerých výrobkov resp. balení naraz, sa zvyčajne poskytujú i zľavy alebo rôzne zaujímavé bonusy.

Ako používať doplnky výživy

Získate teda nielen bonusy, ale si môžete odsledovať, či doplnky výživy pri dlhodobom užívaní majú reálne účinky. Prvé postrehy môžete zaznamenať už po dvoch – troch mesiacoch pravidelného užívania.

Skôr než začnete tabletky užívať, prečítajte si príbalový leták a riaďte sa pokynmi, ktoré sú v ňom uvedené. Hlavne by vás malo zaujímať dávkovanie, spôsob použitia a možné vedľajšie účinky a kontraindikácie.

Doplnky výživy a moje odporúčania

Vo všeobecnosti poviem, že ja na výživové doplnky nedám dopustiť. Prečo? Pretože v 21.storočí už v potravinách nie je toľko vitamínov, čo bývalo. A to sa bavíme o dobách nedávno minulých. Výživové doplnky – ako ich názov napovedá, sú skvelým doplnkom vášho jedálnička.

A ak sa už bavíme o redukcii hmotnosti môžem vrelo odporučiť Pro Slimmer, ktorý je skvelým nakopávačom nielen metabolizmu ale poskytuje organizmu i vitamíny, minerály a energiu.

Ak chcete objaviť silu a čistotu tohto pomocníka pri boji s tukmi a zároveň využiť zľavu až do výšky 40%, neváhaj a mrkni na tieto stránky.

Chcem kvalitné doplnky a zároveň využiť skvelú zľavu

Rada na záver

Chcete schudnúť natrvalo a bez jojo efektu? Nespoliehajme sa, že si dáme tabletku, zjeme segedínsky guláš s knedľou a budeme vyzerať ako dievčatá z BAYWATCHu. Takto to nefunguje. 

Ako dievčatá z BAYWATCHu 🙂

Celé je to postavené na jednoduchosti. Zdravá strava, pohyb, práca s mysľou, veľmi veľa sebelásky a úprimnosť k samej sebe. Lebo keď nebudeme úprimné k samým sebe, žiadna “zázračná” tabletka, diéta, potravina nám nepomôže na to, aby sme sa cítili skvelo vo vlastnom tele.

Krásne popoludnie vám prajem krásky.

P.S. Pohyb, strava, myseľ – základné piliere zdravej, krásnej a sebavedomej Superlady.

Vaša Evka

Evka Petrovičová
Pomáham ženám chudnúť a stať sa najnovšou verziou ženy- SUPERLADY. Mojím cieľom je pomôcť ženám schudnúť raz a navždy, BEZ JOJO EFEKTU a aby sa naučili milovať svoje telo bez žiadnych výčitiek.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů