TÝCHTO 8 ZARUČENÝCH TIPOV, VÁM POMÔŽE ZBAVIŤ SA BRUŠNÉHO TUKU RAZ A NAVŽDY !!!

AKO SA ZBAVIŤ TUKU NA BRUCHU ???

Chcete schudnúť a najviac vám vadí odstavajúce brucho? Ľudovo sa mu povie brušný tuk, odborne viscerálny tuk. Dokonca aj štíhle ženy môžu mať orgány v tele obalené brušným tukom. Brušný tuk nemusí byť hneď vidieť a to preto lebo sa ukladá vo vnútri brušnej dutiny, na životne dôležitých orgánoch, ako sú pečeň, alebo srdce. Naopak, podkožný tuk je ten, ktorý hneď vidíte, a to v podobe „faldov“. Určitá miera brušného tuku je zdravá, pretože telu poskytuje rýchlo dostupný prísun energie. Problém však nastane, ak je ho viac, ako telo potrebuje. A  práve preto som pre vás pripravila 8 skvelých tipov, ako sa zbaviť brušného tuku raz a navždy.

 

8 TIPOV, AKO SA ZBAVIŤ BRUŠNÉHO TUKU, ČO NAJRÝCHLEJŠIE A TO RAZ A NAVŽDY !!!

1, ODSTRÁŇTE CUKOR

Nemyslím tým, že by ste mali úplne cukor vylúčiť z vašej stravy (nie je cukor, ako cukor).Zo stravy treba jednoznačne vylúčiť hlavne biely rafinovaný cukor , ktorý sa nachádza v mnohých potravinách, ako sú napríklad rôzne sladké nezdravé „maškrty“ čokolády, cukríky, sušienky, zmrzlina, koláče, zákusky, torty…atď  ďalej by ste tiež mali vylúčiť pečivo -sladké pečivo, rôzne buchtičky, makovníky, vianočky, croasanty a celkovo biele pečivo  všade tam sa nachádza rafinovaný cukor a navyše aj biela múka, ale o tej nie je dnešný článok 🙂

Ak sa neviete  vzdať pečiva, tak ho kľudne konzumujte, ale buď si ho doma upečte a tým pádom viete čo tam dáte, alebo si dôkladne vyberajte v obchodoch ,  dnešnej dobe je už veľa možnosti, stačí sa len poobzerať okolo seba.

 

2,POSILŇUJTE A NEZABÚDAJTE NA KARDIO

Ďalším spôsobom, ako sa zbaviť brušného tuku sú silové tréningy, nielen budujú svalovú hmotu,ale aj následne spaľujú tuk.Ťahy s činkami sú na to najlepšie. Posilňujú takmer všetky svaly od hlavy až po päty a zbavíte sa aj tuku. Na bruchu sa zbavuje tuku najťažšie a pôjde to pomaly, ale dodržiavanie týchto tipov vám pomôže postupne znižovať brušný tuk. Silový tréning vám bude budovať  a udržiavať svaly, zvyšovať  odbúravanie tukov. Navyše k nemu pridajte aj kardio cvičenia stačí 15 minút po cvičení 3 x týždenne a budete prekvapený, ako to pomôže vašemu brušnému tuku.

 

3,JEDZTE ZDRAVO

Len silové tréningy nebudú stačiť. Pamätajte strava je základPozrite sa do svojej chladničky a vyhoďte všetky spracované potraviny. Vo vašej chladničke a v jedálničku by sa nemali objavovať mäsové výrobky (paštéty, párky, údeniny, salámy, klobásy …a pod), vyprážané jedlá (rezne, fašírky, hranolky…), Múčne jedlá(knedľa, buchty, pečivo, koláče…),tučné a masné jedlá.

Práve naopak treba ich nahradiť zdravšími variantami ako sú napríklad:

  • Proteíny: mäso, hydina, ryby, srvátka, vajcia, tvaroh, práškový proteín
  • Zelenina: špenát, brokolica, šalát, kel, kapusta…
  • Ovocie: banán, pomaranč, jablko, ananás, hrušky…
  • Tuky: olivový olej, rybí olej, maslo, orechy, ľanové semená, avokádo, chia…
  • Sacharidy: hnedá ryža, ovsené vločky, celozrnné potraviny, quinoa

 

4,OBMEDZTE ALKOHOL

Rovnako dôležité, ako to, čo jete, je aj to, čo pijete. Ak chcete stratiť tuk na bruchu, vyhnite sa alkoholu . Alkohol obsahuje veľmi veľa cukru, nielenže sa cukor z alkoholu ukladá práve na bruchu, ale aj vplyvom alkoholu zle pracuje aj pečeň, ktorá potom ťažšie odvádza toxíny z tela.

5,ZVÝŠTE PRÍJEM TEKUTÍN

Je nevyhnutné aby bolo vaše telo stále hydratované, pokiaľ chcete schudnúť a zbaviť sa tuku na bruchu bez pitného režimu to určite nepôjde.  Pokiaľ budete dehydrovaný, vaša pečeň nebude nebude pracovať a proces spaľovania tukov nebude taký účinný. Veľmi dôležitá vec je že pitím vody naozaj myslím vodu, žiadne sladké nápoje,ako sú džúsy, ochutené minerálky, sirupy a podobne. Teraz sa možno pýtate, ale prečo ?? Však aj to sú tekutiny. Vždy si položte jednu zásadnú otázku, keby ste teraz išli príklad umývať špinavé, zaprášené okno. Čo by ste použili, akú tekutinu, aby to okno bolo naozaj čisté ? A čo použijete na vaše vnútorné orgány ?? Čistú vodu.

 

6,ZAČNITE DETOXIKOVAŤ

Ak chcete účinne schudnúť a zbaviť sa tuku na bruchu tak detoxikácia vášho tela by mala byť súčasťou tohto procesu. Prebytočný tuk, či už vnútorný, alebo podkožný je v konečnom dôsledku toxický odpad, ktorý veľmi závažne ohrozuje vaše vnútorne orgány a tým pádom samozrejme aj vaše zdravie. Detoxikácia je bod číslo jedna, kde by ste mali začať, ak to s chudnutím myslíte vážne. Detoxikácia vám zaručí aj chudnutie bez jojo efektu.

 

7,JEDZTE PRAVIDELNE

Pri chudnutí, ale aj celkovo pri zdravom životnom štýle je lepšie jesť 5 malých jedál  ako jesť 3 veľké jedlá denne. Váš jedálniček by mal obsahovať raňajky, desiatu, obed, olovrant a večeru. Menšie porcie podávané častejšie vás udržia od pocitu hladu. A samozrejme ak poviem olovrant, mám na mysli niečo zdravé a nie keksík ku kávičke:) Tento spôsob nevyžaduje veľa obete, všetko čo potrebujete,  je vedieť dopredu, čo budete jesť.

Najhoršie je keď prídete domov, vyhladovaná po celom dni a otvoríte chladničku a budete do seba „hádzať“ všetko čo vám príde pod ruku. V takom  prípade vám vaše telo  bude všetko ukladať do brušnej dutiny a vy sa potom budete diviť , prečo máte také veľké brucho a priberáte. Pravidelná strava je len zvyk, prejdíte určite na pravidelné stravovanie 5 krát denne a na vašej postave sa to 100% odrazí. Časom budete prekvapená ako sa jedenie 5 malých jedál denne stane vašim novým zdravým životným štýlom.

 

8,NIKDY NEVYNECHÁVAJTE RAŇAJKY

Vynechanie raňajok, je  jedna z tých vecí, ktoré spôsobujú brušný tuk a rapidne naberanie na hmotnosti.  Ak sa nenajete ráno, vaše telo prejde do režimu hladovania. To je zlá správa pre ubúdanie brušných tukov, pretože sa spomaľuje váš metabolizmus, lebo sa snaží  ušetriť energiu a spáliť menej kalórií. V skutočnosti sa vám bude zvyšovať brušný tuk a budete priberať. Je štatisticky dokázané, že ľudia ktorý neraňajkujú trpia väčšou nadváhou, ako ľudia, ktorí si nájdu čas na raňajky. Preto moja rada znie: chcete schudnúť a zbaviť sa tuku na bruchu ? Začnite raňajkovať!!!

PS: Ak sa vám článok páčil a obohatil vás budem rada ak dáte LIKE a budete ZDIEĽAŤ na facebooku.

____________________________________________________________________________________________

Pridaj s k najväčšej skupine žien, ktoré chcú na sebe pracovať

Evka Petrovičová
Pomáham ženám chudnúť a stať sa najnovšou verziou ženy- SUPERLADY. Mojím cieľom je pomôcť ženám schudnúť raz a navždy, BEZ JOJO EFEKTU a aby sa naučili milovať svoje telo bez žiadnych výčitiek.