VIAC ZDRAVIA A VITALITY, UŽ ZA 3 MESIACE VĎAKA HURMI – KAKI

A je tu  sezóna hurmi kaki! Toto super ovocie začína byť čoraz obľúbenejšie aj u nás. Hurmi kaki je naozajstná vitamínová bomba, ktorá podporí aj vaše chudnutie. Jedli ste ho už ? Ak nie, tak by ste určite mali vyskúšať toto skvelé ovocie, nabyté vitamínmi. Hurmi kaki dozrieva neskoro na jeseň, keď sa z trpkého tvrdého plodu postupne stáva sladká a mäkká dobrota. Osviežte zimnú klasiku v príjme vitamínov. Pomaranče a mandarinky doplňte o hurmikaki. Ovocie plné živín s netradičnou ale výbornou sladkou chuťou.

ÚČINKY HURMI KAKI NA CHUDNUTIE

Hurmikaki má celkový pozitívny vplyv na organizmus a preto je vhodný pri chudnutí. Nielen pre obsah vitamínov ale aj urýchľuje a podporuje spaľovanie tukov. Hurmikaki konzumujte minimálne 2- 3 krát do týždňa, po jednom plode a chudnutie vám pôjde ľahšie. Vďaka udržiavaniu hladiny cukru v krvi je menšia pravdepodobnosť vzniku chutí na sladké, prípadne vlčích hladov. Ovocie Hurmikaki si môžete pridať do ovocných šalátov, jogurtu, jesť ako samostatné ovocie (ako jablko) Použitie je rôzne dbajte aby bolo Hurmikaki dobre vyzreté a umyté.

 

ÚČINKY HURMI KAKI NA ZDRAVIE

  • zlepšuje stav srdcovo-cievneho systému
  • priaznivo vplýva na sliznicu tráviaceho traktu
  • pozitívne ovplyvňuje stav pokožky, spomaľuje tvorbu vrások, škvŕn
  • pomáha udržiavať pod kontrolou hladinu cholesterolu
  • vďaka antibakteriálnym látkam potláča množenie škodlivej mikroflóry čriev
  • je zdrojom lykopénu, čím sa z neho stáva účinný antioxidant, ktorý chráni pred rakovinou prostaty, krčka maternice, žalúdka a pľúc
  • pomáha pri chudnutí, lebo dodáva telo potrebné vitamíny

HURMI KAKI – GUĽATÉ ZDRAVIE

V domovskej krajine sú hurmikaki obľúbené pre svoju sladkú, no zároveň jedinečnú chuť, ale aj nízku energetickú hodnotu a blahodarné účinky na celý organizmus. Dužina, ktorá obsahuje až osemdesiat percent vody, má veľké množstvo vlákniny, prírodných antioxidantov, fosforu či magnézia. Je dokázané, že kaki posilňujú imunitný systém.

Hurmi – kaki upravujú metabolizmus, zmierňujú stres, napätie, nervozitu, únavu, ale i svalové bolesti. Podporujú zdravý rast a vývoj kostí. Sú vynikajúce pre ľudí so srdcovo-cievnymi problémami. Práve pre vysoký podiel vlákniny a kombinovaných fenolov sú ideálnym doplnkom rozličných špecializovaných diét.

Ešte stále som  vás nepresvedčila, že hurmi kaki je malý  zázrak? Lekári  dokonca toto ovocie odporúčajú aj pacientom s chorou pečeňou i obličkami. Vďaka pektínu, ktorý reguluje funkciu čriev, a spomínaným vitamínom, sú vhodné pre deti všetkých vekových kategórií a tehotné ženy. Tak čo, ochutnáte?

 

PS: Páčil sa vám článok ? Ak áno dajte LIKE a ZDIEĽAJTE s priateľmi na facebooku.

Evka Petrovičová
Pomáham ženám chudnúť a stať sa najnovšou verziou ženy- SUPERLADY. Mojím cieľom je pomôcť ženám schudnúť raz a navždy, BEZ JOJO EFEKTU a aby sa naučili milovať svoje telo bez žiadnych výčitiek.