Ženy s mužskou energiou alebo ako byť ženou a nie chlapom

Prajem vám príjemný jesenný deň dámy. Potrebovala som chvíľku čas pre seba, a preto som išla do prírody. Veď viete, tá má na mňa terapeutické účinky 🙂 Zrazu ku mne prišla myšlienka o mužskej a ženskej energii. Povedala som si hm, ale to je celkom fajn. Veď aj v prírode má všetko svoju úlohu aj svoju energiu.

Preto som začala analyzovať ďalej. Muži – ženy, v prírode sú samci a samičky. Predstavila som si, ako to celé funguje v ľudskom aj zvieracom svete. To by asi nebolo v poriadku, keby samci boli ustráchaní, bojazliví a nedokázali sa postarať o svoju samičku a potomstvo. Však? A zase keď si to predstavím naopak – keby samička išla loviť, kto by sa postaral o mláďatá, keď samec na to od prírody nemá vlohy ani fyzické predpoklady? 😊

Výborne! Výsledok mojej prechádzky v prírode bola téma na dnešný článok. Dnes si článok môžete v kľude prečítať a možno aj porozmýšľať, ako to máte vy 😊.

Ste ženy, ktoré sa za každú cenu snažia byť silné, multifunkčné, energické, tie čo všetko zariadia, tie čo všetko zvládnu? Máte pocit, že veci si najlepšie zariadite sami a vaši partneri sú menej schopní ako vy? Ste tie, ktoré vo vašom vzťahu „nosia nohavice“?

Cítite, že to vo vás hrklo drahé Superladies? Alebo ste si úprimne povedali: och bože, to som celá ja, to je môj život. Ste na správnom mieste, dnešný článok je práve pre vás. Budeme sa baviť o ženách v mužskej energii. Zdá sa vám to mierne mätúce, alebo naopak, dáva vám to zmysel a chcete sa dozvedieť viac? Doprajte si pár minút a poďte so mnou rozobrať tému žien v mužskej energii. 

Čo sa tým myslí – mužská a ženská energia?

Žena s mužskou energiou

Všetci máme v našich fyzických telách mužskú i ženskú energiu a to bez ohľadu na pohlavie. Áno, aj muž môže mať ženskú a žena mužskú energiu. Jedna z týchto energií je dominantnejšia. Spomeňte si napríklad na nejakého vášho mužského kamoša, ktorý nemá problém ukázať a vyjadriť svoje pocity.

Alebo kamošku, ktorá je akčná, dynamická a ide hlava nehlava – to sú prejavy mužskej energie. Vidíte  v ponímaní mužská a ženská energia nehovorím o pohlaví. Chápeme teraz rozdiel?

Čo je ženská energia

Ženská energia

V prvom rade poviem, že ženská energia je krásna a liečivá. Ale je i plynúca a má svoju vlastnú dynamiku. Ženské konanie nie je vždy možné vysvetliť racionálne. Ženské konanie je vo svojej podstate viac intuitívne. Je ako tečúca rieka. Niekedy tichšia a trpezlivá.

Inokedy môže byť silná a odvážna. Úplným jadrom ženskej energie je KREATIVITA. Aj keď si to na prvý moment možno neuvedomujeme, ale ženská energia je silná, ale nežná zároveň. Táto sila pochádza zo ženskej duše. Žena často krát vidí možnosti, ktoré štruktúrovaná mužská myseľ nespozoruje. A je to v poriadku.

Ženská energia je expresívna a kreatívna. Bez týchto ingrediencií časom začne hynúť. Chápte dámy, že expresívnosť a kreativitu nemyslím len hand made alebo maľovanie, je to mienené v akomkoľvek smere a odvetví. Žena vytvára v rodine tú „pôdu“, to zázemie. Je jej to veľmi prirodzené.

A teraz si predstavte, keď to máte v rodine naopak. Z vlastnej skúsenosti už môžem teraz povedať, že je to náročné a vo vzťahoch to spôsobuje problémy. Obzvlášť s partnermi. Vadí vám na vašom partnerovi, že nerobí to alebo ono a že vy to musíte všetko zariadiť ….. ?

Nečudujte sa. Moja prvá otázka znie: A necháte svojho partnera byť mužom? Dávate mu na to priestor? Komunikujete o tom s ním? A môj ďalší postreh z praxe je, že ak vy ste viac v mužskej energii, je len prirodzené, že partner je viac v ženskej, pretože to je rovnováha a príroda.

Ako sa dostať do ženskej energie?

Tipy ako sa dostať do ženskej energie

Dám vám jednoduché TIPY

  • Oblečenie: skúste nosiť viac sukne, šaty, blúzky – skrátka prelaďte z trička a riflí na niečo ženskejšie
  • Alebo si nalakujte nechty
  • Choďte na manikúru, masáž, kozmetiku
  • Navštívte kaderníčku.
  • Stretávajte sa s kamarátkami

Zaveďte tieto drobné, jednoduché a rýchle tipy zavediete do praxe, vaša mužská energia bude časom na ústupe a váš muž bude postupne opäť vo svojej plnej mužskej energii. To je balans, harmónia a zákon prírody.

Viac info nájdete vo videu, kde na túto tému rozprávam skúsenosti z trošku iného uhla pohľadu.

DAJTE MI VEDIEŤ DOLE DO KOMENTÁROV, AKO TO MÁTE VY.

Ste viac v mužskej alebo ženskej energii? Ovplyvňuje prevaha jednej alebo druhej energie vaše vzťahy?

Teším sa na vaše správy.

Majte krásny deň.

Vaša Evka. 

Evka Petrovičová
Pomáham ženám chudnúť a stať sa najnovšou verziou ženy- SUPERLADY. Mojím cieľom je pomôcť ženám schudnúť raz a navždy, BEZ JOJO EFEKTU a aby sa naučili milovať svoje telo bez žiadnych výčitiek.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů